Autor Wątek: strzelba noob :)  (Przeczytany 9441 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gelert

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 938
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
strzelba noob :)
« dnia: 09 Grudnia 2010, 09:28:16 »
ponieważ tamten wątek zamknięty, a temat mnie trochę zaciekawił to zacytuję PifPafa tutaj

"Qba - wczoraj, wiele razy
Wpadam na Ciebie strzelam pierwszy dwie serie po 3 pociski w Ciebie a Ty nawet nie celujesz tylko po tych 6 pociskach strzelasz gdzieś w powietrze... i co - padam"

wczoraj Kuba ciął mnie nożem 3 razy, po czym spokojnie się odwróciłem i rozwaliłem z m14

"Jakbyś używał normalnej broni lub strzelba faktycznie byłaby dobra na krótkie dystanse po przycelowaniu - nie miałbyś szans. To ja celowałem w Ciebie to Ty byłeś zaskoczony moja obecnością a nie odwrotnie."

to samo było wczoraj miedzy mną a Kubą, a to jednak on zginął

"W spotkaniu 1 na 1 na krótkich dystansach używanie strzelby jest IMO jak aimbot. 9 kulek z broni szturmowca nie zabija a 1 slug ze strzelby na miejscu - coś tu nie tak... "

pomijając grę, zapewne wiesz co to slug, jaki ma kaliber i jaki ma kaliber broń szturmowca?
na krótki dystans coś co ma kaliber 12 mm, nie ważne czy leci w jednej pecynie, czy w całej chmurze drobnych fragmentów, jest śmiercionośne, dużo bardziej, niż nawet kilka ostrych pocisków średnicy ołówka, mnie też irytują medycy ze swoją bronią, bo nie dość ze szybkostrzelna, to jeszcze magazynek na 100 czy 200 pestek, a z optyką to prawie jak snajperka, ale widać nie lubią/potrafią grać niczym innym

poza ty, ktoś Ci broni grać strzelbą?
ja tam lubie poeksperymentować z różną bronią, ostatnio bawię się m14 z optyką, bo jest skuteczna w każdym dystansie, ale też staram się dobierać broń do mapy, i tak jak lubie wziąć sajge czy usasa na mapy z dużą ilością budynków, gdzie gra sie sporo w krótkim dystansie, tak nie wyobrażam sobie zbytnio grania nimi na tych nowych wielkich mapach i nie tylko ja, stąd wysyp kamperów-snajperów

a teraz jeszcze słowo na temat zaskoczenia i tego kto pierwszy i kogo, pomijając bugi w samej grze, weź jeszcze pod uwagę drobny fakt, to że ty widzisz na ekranie że kogoś zaskoczyłeś, nie oznaczę że on widzi dokładnie to samo, macie różne pingi i pomiędzy tym co obaj widzicie są pewne przekłamania, jeśli on ma szybsze połączenie z serwerem, ma spore szanse wygrać z tobą pojedynek, bo jest o ten ułamek sekundy do przodu i fakt że ty strzelasz w niego, dla niego wygląda że strzelasz obok niego, bo jego już w tym miejscu nie ma

ot tak mi się zebrało na przemyślenia, cytowałem PifPafa, ale to w sumie do wszystkich nerwusów ;) czasem jak się Was słucha, to mam wrażenie że zapominacie dlaczego jesteście BroWarami, i zapominacie o głównym mottcie, gracie dla fanu, bez napinki, gra ma Wam sprawiać przyjemność, a nie doprowadzać do stanu przedzawałowego, a spora część z nas jest lub niedługo będzie w grupie ryzyka :P
także  :piwo:

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: strzelba noob :)
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudnia 2010, 09:50:48 »
Na szczescie mnie to nie dotyczy (alles oben)
1. Gram na duuuzych mapach z obrzynami (dodatki zmieniam czasami, choc miny rules)
2. Juz po zawale
:P

Nalezy sobie zadac pytanie:
czy lama to ten co gra usasem, czy ten co robi se platynke, kolejna, na kolejnym badziewiu i wymysla usasowcowi od lam :rotfl: ? Bo ten ma w dEupie odznaczki i chce przezwyciezyc lagi/sragi i wszystko inne, zeby sobie pograc.

A to, ze gra wzbudza emocje: o tak! I luv this game! Bo i ma je wzbudzac i trudno nie grac i nie puscic kilku - okej - kilkudziesieciu bluzgow na minute - to meska zabawka :rotfl:

:browar: make love, not war :browar:
we few, we happy few, we band of brothers

Offline Staaary80

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 1153
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
Odp: strzelba noob :)
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Grudnia 2010, 10:03:15 »
Tutaj dołożę jeszcze swoje kilka groszy z doświadczeń w CoD, odnośnie strzelania, niezabijania i ginięcia niejako bez sensu.

Otóż jak już wspomniał mój szanowny przedmówca ping ma tutaj bardzo duże znaczenie. Ileż to razy ginąłem mimo, że wywaliłem w typa pół lub cały magazynek. Wkurzało mnie to niemiłosiernie, no bo jak to tak? Ale wystarczyło popatrzeć na killkam i wszystko było jasne, a wygląda to tak.

Ja: wyskakuje zza rogu, dostrzegam typa i wale do niego  :gun i co padam na pysk z okrzykami typu  :cenzura: :cenzura: :cenzura:

On: Widzi mnie wychodzącego zza rogu rozwala mnie, ja padam nie oddawszy żadnego strzału.

Także różnica w pingach potrafi namieszać ostro, to są sekundy lub ułamki sekund.

Co do preferencji broni. Mnie to szczerze mówiąc wali, kto czym gra, jeżeli mu to sprawia przyjemność i radość, to niech sobie gra.

Gutsy Solar

  • Gość
Odp: strzelba noob :)
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Grudnia 2010, 10:56:34 »
Czy ping ma znaczenie ?
Otóż jest on KLUCZOWY ! Wczoraj znów tego doświadczyłem jednak nie jak zwykle na swoja niekorzyść :D Podczas gry ping był świetny w moim subiektywnym odczuciu (chociaż wyświetlany był dość znaczny 130 - 150) i patrząc po zejściach przeciwników ;) Grało mi się wybornie i praktycznie nie było większego znaczenia czym grałem, po prostu kule sięgały celu w odpowiednim czasie. 
Słowem Pan PING rozdaje karty (dobre na nick - Mr PING ;) ).

Offline MrQba

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 210
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
Odp: strzelba noob :)
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Grudnia 2010, 11:36:59 »
Gutsy Solar -  Mr  -- to ja juz sobie zarezerwowałem hehehe , tak jak Miki różowe stringi , czy Yoss Maltańskiego Patafiana .
Panowie mam tylko prośbę , nie róbcie z tego tematu cyrku i pola do wykłócania się bo to nie ma sensu , jak kto ma pretensje do kogoś to PW ( bardzo mądry pomysł herr Gryss ), ja już żałuje że to napisałem o tym usasie , i mam nadzieję że to nie będzie chryja z kołomyją z tego powodu .
ps Gelert oddawaj moją blachę :) :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

Jeżeli stado nie potrafi zrozumieć pewnych zasad dobrowolnie, należy  poddać je tresurze, dla jego dobra, by w swojej głupocie nie zawędrowało nad przepaść i nie zrobiło epokowego kroku naprzód

Offline djDziadek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1457
  • Mózg to podstawa.
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
  • BF 3 GUID: 6b1306ce
Odp: strzelba noob :)
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Grudnia 2010, 11:37:56 »
Z technicznego punktu widzenia wszyscy macie rację i niestety wszyscy się mylicie  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

A co do nicka - faktycznie fajny pomysł a najlepiej dla rodziny - low_PING i hi_PING :) :P


Offline sgt.PifPaf

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 659
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
Odp: strzelba noob :)
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Grudnia 2010, 12:52:13 »
Z technicznego punktu widzenia wszyscy macie rację i niestety wszyscy się mylicie  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

potwierdzam :)

Ludzie piszecie "mondre" słowa o slugach
a cały problem polega na zwalonym balansie broni

Ja napiszę równie "mondre" słowa o pocisku z karabinu szturmowego - jest tak potężny ze wwalony w korpus też go eliminuje a przynajmniej powinien. Seria 3 czy 6 na 100%

No i jakie ma to przełożenie w balansie broni w grze ?

Odpowiem: żadne

Balans jest zwalony. Strzelba jest za mocna. Może i ma odpowiednie parametry - tylko co z tego skoro wali obszarowo z równa siłą w pewnym promieniu strzału a nie w punkt co przy zwalonych hitboxach daje strzelbom niesamowitą przewagę na krótkich dystansach.
Owszem 1 slug w walce bezpośredniej strzelony w korpus powinien zabić, taka charakterystyka broni. Ale 3-5 pocisków szturmowca też. Tymczasem często strzelam do stojącego do mnie tyłem wroga - walę w niego te 6 pocisków on sie odwraca i babach ze strzelby. Paranoja ! A tu jeszcze zwiększają dmg strzelb na krótkim dystansie :lol:

Zajeliby się pływającymi hitboxami.

Wczoraj pograłem Saigą - nie musiałem specjalnie celować ot waliłem gdzieś tam w kierunku wroga. za nim, przed nim, nad nim - obojętne jak, padał... nie podoba mi się to, nie będę tak grał.

i... nie strzelba NOOB tylko strzelba HERO
« Ostatnia zmiana: 09 Grudnia 2010, 13:29:25 wysłana przez sgt.PifPaf »
X-One X, "jakiś tam" PC-et

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: strzelba noob :)
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Grudnia 2010, 13:29:53 »
Tak samo jest z nie-strzelbami, wale do goscia z bliska, prawie ma usasa w zebach 4,5-6 pociskow, a ten pistolecikiem lub innym m416 trach mnie i leze...
Wale z np f2000 w goscia dEupe, krew bryzga, poprawiam nozem i nic, w koncu ktos z kilkudziesieciu metrow od nas, powala go... :rotfl: str6 moj skrin: http://www.forum.grupabrowar.pl/index.php/topic,248.75.html

A tak poza tym: gram w zwarciu z przeciwnikiem/close combat = obrzyn (dla mnie to najoczywistsza forma gry :gun ), jesli mam ochote pograc i przykampic = karabinki szturma i medyka kosiarki.
:browar:
« Ostatnia zmiana: 09 Grudnia 2010, 13:32:36 wysłana przez [Yossarian] »
we few, we happy few, we band of brothers

Offline Gelert

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 938
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Odp: strzelba noob :)
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Grudnia 2010, 13:47:16 »
Balans jest zwalony. Strzelba jest za mocna. Może i ma odpowiednie parametry - tylko co z tego skoro wali obszarowo z równa siłą w pewnym promieniu strzału a nie w punkt co przy zwalonych hitboxach daje strzelbom niesamowitą przewagę na krótkich dystansach.

Pif, jeszcze się taki nie narodził, co by każdemu dogodził, ze śrutówki jak walisz, to też nie musisz specjalnie celować, wystarczy abyś lufę obrócił w odpowiednim kierunku,  masz wyeliminować przeciwnika, a w życiu nawet strzał ze śrutówki w stopę to czyni :)

także więcej luzu, bo tak jak pisałem, to że dla Ciebie i Twojego kompa wygląda tak, jakbyś w kogoś walił, nie oznacza że dla serwera tak jest
 :piwo:

Offline sgt.PifPaf

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 659
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
Odp: strzelba noob :)
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Grudnia 2010, 14:32:27 »
Gelert, jeszcze się taki nie narodził, co by każdemu dogodził, z karabinu szturmowca  jak walisz, to też nie musisz specjalnie celować, wystarczy abyś lufę skierował w korpus przeciwnika,  masz wyeliminować przeciwnika, a w życiu nawet strzał z broni szturmowej w stopę to czyni

także więcej luzu, bo tak jak pisałem, to że dla Ciebie i Twojego kompa wygląda tak, jakbyś w kogoś walił, nie oznacza że dla serwera tak jest - co daje olbrzymią przewagę strzelbom



O BALANS TU CHODZI !!!
[/b][/size]

X-One X, "jakiś tam" PC-et

Offline [Yossarian]

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 2471
  • This life is more than just a read through
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • MS Internet Explorer 8.0 MS Internet Explorer 8.0
  • BF 3 GUID: 910e9c37
Odp: strzelba noob :)
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Grudnia 2010, 14:46:22 »
Ale balans to znaczy co:
1. balans broni, powodujacy, ze sa one mozliwie jak najbardziej podobne do autentykow oraz ich osiagi (szybkostrzelnosc, zasieg, sila razenia itp)? <--- moj faworyt.

2. balans broni, powodujacy, ze ich parametry sa identyczne, takie same, natomiast nie maja wiele wspolnego z rzeczywistoscia: tzn niezaleznie czy wybierzemy z szerokiego arsenalu BC2 abakana czy pistolet czy tez cg lub m870, bedziemy niwelowac przeciwnikow z taka sama sila, na taka sama odleglsc i z taka sama predkoscia?

Bo wychodzi na to, ze Pif uwaza (tak rozumiem Twoje posty), ze taki rodzaj (2) wyrownania osiagow uzbrojenia, jest jedynym sensownym.

Strzelby sa mocne w bliskim staciu, karabinki na srednim dystansie.

Przegieciem np. sa celowniki krzyzykowe do strzelb, zmieniajace je w snajperki. Lub Dzialo czolgowe, z ktorego trudno ubic asfalta z 3-4 metrow... itp.









« Ostatnia zmiana: 09 Grudnia 2010, 15:04:47 wysłana przez [Yossarian] »
we few, we happy few, we band of brothers

Offline Gelert

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 938
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Odp: strzelba noob :)
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Grudnia 2010, 14:55:41 »
Pif, widzę że się chyba nie dogadamy

jeśli chodzi o życie i prawdziwe pole walki, to nie zgodzę się z tobą, broń szturmowa, czyli wszystkie samopowtarzalne maszynki, z kałachem i m16 na czele, są obecnie tak projektowane, aby czyniły jak najmniejsze szkody, stąd zmniejszanie kalibru, i nie zgodzę się z twoją metaforą, bo z takiego kałacha, tylko celny strzał w ważny organ, czy kość eliminuje przeciwnika, siła i prędkość pocisku, jego kształt i pancerz są tak obliczane, że jak wchodzi w miękkie, przechodzi na wylot i przy odpowiedniej dozie adrenaliny, nie powstrzymuje takiego "berserkera"

na śrutówkę nie ma rady

tutaj jestem w stanie zgodzić się z yossem, bo też odnoszę wrażenie, że chciałbyś aby siła rażenia wszystkiego była zbliżona do siebie

ale ok, pierwszy post miał być lekko żartobliwy i nie zamierzam się tu spierać, bo jak pisałem, gra to dla mnie zabawa, wystarczająco dużo nerwów mam w życiu i przy grze chcę się odprężyć a nie dodatkowo wkur... :)

 :piwo:

Offline sgt.PifPaf

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 659
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.12 Firefox 3.6.12
Odp: strzelba noob :)
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Grudnia 2010, 15:21:46 »
Beresker to u Conana - Gelert

nie przekonam Was - nie ma sensu wiecie lepiej bo używacie tych uber-noobowskich "szczelb"
to tak jakby chcieć przekonać PIS'uara do głosowania na Tuska :rotfl:

po prostu nie chcecie zrozumieć tego, że strzelba i pływające hitboxy to prawie cheat w tej grze i tyle. A ludzie którzy to wykorzystują są prawdziwymi "bohaterami" ostatniej akcji :rotfl:
« Ostatnia zmiana: 09 Grudnia 2010, 15:23:30 wysłana przez sgt.PifPaf »
X-One X, "jakiś tam" PC-et

Offline Pangrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1403
  • Wredny typ
    • Mój status Steam
  • OS:
  • Windows XP Windows XP
  • Browser:
  • Chrome 8.0.552.215 Chrome 8.0.552.215
    • Gawra Pangrysa
  • BF 3 GUID: 9aadc552
Odp: strzelba noob :)
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Grudnia 2010, 15:23:36 »
W realu nie ściągniesz kolesia z Spasa czy 870-tki z 100m metrów co w BC2 jest normalne. Gelert akurat zmniejszanie kalibru nie ma za wiele wspólnego z jak to określasz,  "... czyniły jak najmniejsze szkody..."
Nie życzę Ci byś obejrzał jak wygląda osoba po trafieniu pociskiem 5,56 mm, który ma dość mocne tendencje do koziołkowania po trafieniu w cel wyrządzając duże spustoszenie w tkance miękkiej. Zmniejszenie kalibru dawało zwiększenie tzw mocy obalającej oraz bardziej płaski tor lotu.

Kończąc mój wywód, BC2 to tylko gra. Grajcie czym chcecie , wasza gra i wasze preferencje :P


A Yoss to i tak cheater :)

Offline Gelert

  • BroWar
  • *****
  • Wiadomości: 938
  • OS:
  • Windows 7 Windows 7
  • Browser:
  • Firefox 3.6.3 Firefox 3.6.3
Odp: strzelba noob :)
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Grudnia 2010, 15:40:01 »
W realu nie ściągniesz kolesia z Spasa czy 870-tki z 100m metrów co w BC2 jest normalne.

pod warunkiem ze masz slugi, z normalnej amunicji, to i z 20 metrów masz problem, więc nie demonizujmy

Gelert akurat zmniejszanie kalibru nie ma za wiele wspólnego z jak to określasz,  "... czyniły jak najmniejsze szkody..."
Nie życzę Ci byś obejrzał jak wygląda osoba po trafieniu pociskiem 5,56 mm, który ma dość mocne tendencje do koziołkowania po trafieniu w cel wyrządzając duże spustoszenie w tkance miękkiej. Zmniejszenie kalibru dawało zwiększenie tzw mocy obalającej oraz bardziej płaski tor lotu.

akurat płaski tor lotu ma właśnie dużo wspólnego z prędkością, a co za tym idzie i siła przebijania, ostry czub i długi pocisk ułatwiają to przebicie, a co do oglądania, mam kumpla który otrzymał 3 postrzały w korpus z kałacha, żyje i ma się dobrze, wbrew temu co sugeruje Pif, nie został nimi totalnie wyeliminowany z akcji